Przykładowe zabawy i konkursy


Pociąg

Do zabawy należy zebrać maksymalną ilość osób, które kładą ręce sąsiadowi na ramiona i ustawiają się jedna za drugą "w wagoniki". Zespół muzyczny gra i śpiewa "Jedzie pociąg z daleka" i wszyscy "jadą". Zespół muzyczny co jakiś czas przerywa taniec i oznajmia, na jakiej stacji i w jakim kraju są goście. Jeśli dojechaliśmy do Francji, to tańczymy Kankana, gdy dojedziemy do Grecji , to tańczymy Zorbę, w Wiedniu tańczymy Walca, w Rosji Kazaczoka, w USA..., itd.

Gorące krzesło

Ustawiamy 5 krzeseł, dookoła których będzie chodziło 6 osób. Gdy zespół muzyczny gra, goście chodzą dookoła krzeseł. Gdy zespół muzyczny przestaje grać, należy usiąść na krześle. Dla kogo zabraknie krzesła, ten odchodzi z zabawy, zabierając ze sobą jedno krzesło. Ostatni  uczestnicy pozostający na parkiecie wygrywają.

 

Baloniki

Wybieramy kilka par. Zasada jest następująca - Panowie trzymają wężyki od pompek, w które wetknięte są baloniki, pompki leżą na kolanach panów. Panie mają za zadanie jak najszybciej napompować balony przez siadanie na pompce do momentu jego pęknięcia. Wygrywa ta para, której balon pierwszy pęknie.

Chłopiec czy dziewczynka

Zabawa weselna w ramach zabaw oczepinowych. W zabawie bierze udział Para Młoda, która siada do siebie plecami na krzesłach. W tym czasie kapela przygrywa krótkie melodie. Na znak orkiestry, lub po zakończeniu utworu, Nowożeńcy odwracają się do siebie. Jeżeli obydwoje obejrzą się w tę samą stronę, to znaczy, że będzie chłopiec, jeśli w przeciwną, to dziewczynka. Zabawa powtarzana jest tyle razy, ile dzieci chce mieć Para Młoda.

Sznurek

Dwóm osobom każemy stanąć na środku sali ze sznurkiem rozciągniętym między nimi. Goście weselni stają po jednej stronie rozciągniętego sznurka. Zabawa polega na tym, że w takt muzyki granej przez zespół muzyczny, wszystkie pary tańczą i w międzyczasie przechodzą pod rozciągniętym sznurkiem, raz w jedną, a następnie w drugą stronę. Osoby, które trzymają sznurek, podnoszą go na początku wysoko, ale z każdym przejściem wszystkich tańczących par na drugą stronę obniżają go coraz niżej. Osoby tańczące ze sobą muszą trzymać się cały czas blisko siebie, nie mogą się puścić. Odpada para, która dotknie sznurka lub w trakcie przechodzenia pod sznurkiem nie będzie się trzymać blisko siebie. Oczywiście wygrywa ta para, która zostanie na samym końcu.

Podaj dalej
Zabawa weselna często organizowana na początku wesela podobno pomaga szybciej poznać się wszystkim osobom znajdującym się na przyjęciu. Zabawę zaczyna Para Młoda przekazując sobie pocałunek, następnie pocałunek przekazywany jest dalej przez całą salę od jednego gościa do drugiego, aż wróci do Pary Młodej.

Zabawa dla Hazardzistów

Zabawa polega na tym że prowadzący proponuje dwóm chętnym grę o 100zł.Stawia na środku sali krzesło na krześle kładzie banknot,i na próbe mają go przedmuchać w tym samym momencie na stronę przeciwnika.Kto przedmuch banknot,jest jego.Ale jak wspomniałem to była próba,i dopiero teraz mogą wygrać te pieniądze.Teraz zawiązuje się im oczy, i gdy kleczą znowu przed krzesłem gotowi do dmuchania,zabiera sie banknot i stawia talerzyk z mąką.Na hasło start dmuchają co sił,nie wiedząc że są już cali w mące.(niezły ubaw ha ha ha)

Zapoznanie rodzin

 
Młoda i młody maja wybrać po np. 8 osób ze swoich rodzin, 4 dziewczyny i 4 chłopaków. Staja oni w dwóch rzędach i zabawa polega na zapoznawaniu się rodzin stawiamy dwa rzędy, naprzeciwko siebie panie naprzeciw panów i każdy po kolei mówi, co podoba mu się w osobie, która stoi naprzeciw i są to usta, oczy, włosy, ramiona, dłonie itd. i tak cały rząd, trzeba to zapamiętać, bo następna runda to należy pocałować osobę z przeciwnej strony w to najpiękniejsze miejsce.

Przechodzenie pod sznurkiem

Do tej zabawy potrzebny nam będzie kawałek sznurka, linki itp. długości około 3-4 m. Wybieramy z gości weselnych kilka par. Dwóm osobą każemy stanąć na środku sali, ze sznurkiem rozciągniętym między sobą. Pozostałe osoby stają po jednej stronie rozciągniętego sznurka. Zabawa polega na tym, że w takt muzyki granej przez orkiestrę, wszystkie pary tańczą i w międzyczasie przechodzą pod rozciągniętym sznurkiem, raz w jedną, a następnie w drugą stronę. Osoby, które trzymają sznurek, trzymają go na początku wysoko, ale z każdym przejściem wszystkich tańczących par na drugą stronę obniżają go coraz niżej. Osoby tańczące ze sobą muszą trzymać się cały czas siebie, nie mogą się puścić. Odpada para, która dotknie sznurka lub w trakcie przechodzenia pod sznurkiem nie będzie się trzymać między sobą. Oczywiście wygrywa ta para, która zostanie na samym końcu.

Dyscypliny sportowe

 

Pary losują karteczki, na których są wypisane dyscypliny sportów:

  • łyżwiarstwo figurowe
  • jazda konna
  • walka karate

(można jeszcze coś wymyślić) pary mają zadanie zaprezentować te dyscypliny (ubaw po pachy)

Balon niespodzianka

Zabawa polega na tym aby wysypać na środku wśród zebranych gości 120 balonów, w kilku z nich są
karteczki na których są wypisane nagrody, które są do odbioru u młodych.
Na przykład Pierwsza Nagroda: film z wesela. I para młoda wręcza papier toaletowy,Druga i trzecia Nagroda: to poprostu
flaszeczka. Nagroda piąta: wygrywasz flaszeczkę i posprzątanie sali.Oczywiście pomysły z nagrodami ustala para młoda.
goście przebijają te balony po to by znaleźć kartkę z nagrodą.

Druga twarz

Tą zabawę często łączy się z innymi zabawami tak aby obie osoby w parze miały możliwość się wykazać. Tak więc wybieramy cztery pary. Do zabawy należy przygotować dwie pary pończoch. Panowie siadają na krzesełkach, a Panie zakładają Panom pończochy na głowy. Para młoda występuje w roli jury i ma za zadanie wybrać najzabawniejszą twarz wesela. Zabawa polega na tym że Panie kolejno zdejmują panom pończoszki z twarzy, ciągnąc za węzełek zawiązany na końcu każdej pończoszki.

Taniec pan z panem

Zabawa polega na wybraniu przez parę młodą 4 par,następnie panie dobierają sobie jeszcze jednego pana. Po wybraniu drugiego pana, panią dziękujemy! Na parkiecie zostają panowie w parach wybranych przez panie. Zabawa polega na zatańczeniu w parach, przez panów pięciu różnych utworów w jak najśmieszniejszy i najdziwaczniejszy sposób, po każdym tańcu para młoda zdecyduje która para odpada.Najlepsza para wygrywa.

Leżący taniec

Wybiera się ok. 5 chętnych par (może być więcej i nie koniecznie pary jako mąż i żona, mogą być nawet obcy dla siebie ludzie) do konkursu tańca. Każda z tych par określa się jaki rodzaj muzyki chce zatańczy np. dyskotekowa, cza-cze, cantry, tango lub walca (pełna dowolność - zależy co mają muzycy). Potem wszystkie pary oprócz jednej muszą wyjść za drzwi(tak żeby nic nie widzieli). Do pary podchodzi prowadzący, kładzie na podłodze kawałek( koca, prześcieradła lub obrusu) i muszą ten taniec jaki wybrali odtańczyć na leżąco. Ubaw po pachy gwarantowany. Wszyscy są szalenie zdziwieni ale nikt nie odmówił. Potem para młoda obdarowuje zwycięzców butelką wódki.

List od kolegów

 

Bongiorno Kamillo frajera (Dzień dobry drogi Kamilu)
Kontato schizofrenio (bardzo nas cieszy)
Liberta kaput (że się ożeniłeś)
Akademio kabaretto (w tym uroczystym dla Ciebie dniu)

La dyscyplina dyktatore (życzymy Ci wiele radości i szczęścia)
Paloma maszkarone (pojąłeś piękną żonę )
Katorga, galera, patoga (po weselu rozpoczniesz normalne życie)

Finito amore... (wasz związek będzie pełen miłości)
Cinquecento bambini (potem może przyjdą dzieci)
Padre Virgilius (zostaniesz ojcem)

Silencio mortale (będziesz się cieszyć tą perspektywą)
Arszenikos cyjankare (dbaj o teściową)
Piwencjo kuflozo (i o teścia)
Vizitato prokuratore (a zostaniesz doceniony)
Gratulacjone (życzymy Ci)
Non kolaboracjone (miłej współpracy)
Forsa finito (dużo pieniędzy)
Apartamento sutereno (ładnego mieszkania)
Karocze sireno (dobrego samochodu)
Prego ciao Italia Bongiorno ogródek, sekator, działka (udanych wakacji, co roku)
Cavalieros Sicilianos Italianos (tego wszystkiego życzą Ci koledzy ze słonecznej Italii)

Kumplos smutatos (podpisano koledzy z Klubu Starych Kawalerów)

P.S. Bongiorno stonka inwazione (Pozdrowienia dla gości weselnych)